Які документи потрібні для зарахування дітей до садочка та школи?

                    Міністерство освіти і науки України у зв’язку із численними зверненнями громадян щодо оформлення медичної довідки для зарахування дітей до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів просить звернути увагу територіальних органів охорони здоров’я на таке (лист МОНУ №1/9-139 від 18.03.2016).

                 Згідно з пунктом 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. № 305, прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.

                Для прийому дітей до дошкільного навчального закладу (групи) компенсуючого типу, а також для прийому дітей із порушеннями слуху, зору, мови, опорно-рухового апарату, інтелекту, затримкою психічного розвитку в інклюзивні групи додатково подається висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру, направлення місцевого органу управління освітою та індивідуальна програма реабілітації для дітей з інвалідністю.

   Також, Міністерством освіти і науки спільно з Міністерством охорони здоров’я було направлено лист до обласних та Київської міської державних адміністрацій від 29.09.2014 № 1/9-500/04.01.16/28103  щодо вирішення окремих питань про зарахування до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення. Відповідно до вище викладеного, керівник закладу зобов’язаний прийняти дитину лише за наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікаря, у якому зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад.

            Доводимо також до відома, що згідно із Законами України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (статті 12 і 15) та «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (стаття 27), з метою запобігання захворюванням на туберкульоз, поліомієліт, дифтерію, кашлюк, правець та кір в Україні профілактичні щеплення є обов’язковими. Дітям, які не отримали  профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі, якщо профілактичні щеплення дітям  проведено  з  порушенням установлених  строків у зв’язку з медичними протипоказаннями,  при благополучній  епідемічній  ситуації   за   рішенням  консиліуму відповідних лікарів  вони можуть  бути  прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

               Питання щодо відвідування навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується індивідуально лікарсько-консультативною комісією (для зарахування до загальноосвітнього навчального закладу – із залученням епідеміолога).

              З огляду на зазначене, керівник навчального закладу зобов’язаний прийняти дитину до закладу за наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка, а для дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення (незалежно від причин), додатково подається висновок лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу державної (комунальної) форми власності, у якому зазначено, що дитина здорова і може відвідувати навчальний заклад.

              Якщо лікарсько-консультативна комісія приймає рішення щодо заборони відвідування дитиною, у якої відсутні профілактичні щеплення, навчального закладу (при складній епідеміологічній ситуації та (або)  індивідуальних показниках), то питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми вирішується місцевими органами управління освітою.

              Зважаючи на викладене, МОЗ України та МОН України пропонують обласним, Київській міській державним адміністраціям при прийомі дітей до дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів зазначені у листі рекомендації, стосовно вирішення окремих питань щодо зарахування та відвідування дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення, та відповідно до ситуації, що склалася на сьогодні з забезпеченням вакцинами, взяти до відома та використання в роботі.  Пропонуємо проводити належну роз’яснювальну роботу серед батьків щодо необхідності обов’язкових профілактичних щеплень.

Інформує МОН України

 

 

         

Як забавляти діток взимку?

 

        Зима – це не лише казкова пора року, а й чудова можливість розважитись разом із дітьми. В час канікул та сніжного царства можна весело провести час на вулиці, використавши свою фантазію.

          Щоб створити справжні пригоди для дітей, треба небагато – всього лиш знайти  для цього час. Під час зимових прогулянок можна зробити безліч чудових фотографій, які ви залюбки розглядатимете згодом.

          А ще можете закликати ваших друзів з дітьми. Поки малеча бавиться та  розважається, ви можете з друзями попивати гарячий чай з термосу та спостерігати за радісними обличчями своїх дітей.

         А ігор зимою можна придумати чимало. Але перед виходом на зимову прогулянку не забудьте тепло одягнути дитину і себе. Щоб потім не пожинати плоди такої необережності. 

Сніжки

Найпоширенішою зимовою розвагою, напевно, є гра в сніжки. Можна зробити масові бої, або тематичні, а можна спробувати влучати в мішень. Так ви повправляєтесь і у влучності. Або ж, якщо у вас назбиралось четверо і більше дітлахів, то можете поділити їх на команди і влаштувати змагання. Завдання просте: двоє дітей кидають сніжки, а інші ловлять їх у відерко. Чия команда більше наловила сніжок, ті і перемогли. 

Чиї сліди?

Захопливою пригодою буде, якщо ви відправитеся з дитиною в зимовий ліс, або парк та видивлятиметесь сліди на снігу. Дитині весело буде впізнавати сліди різних тваринок та пташок. 

Сліди сніжної людини

А хто сказав, що загадкові сліди не може залишати сама дитина? Зробіть з картону, чи пластмаси лапи сніжної людини та одягніть їх поверх зимового взуття дитині. Так і відправляйтесь на прогулянку. 

Вовки

Вовча зграя старається ходити слід у слід, щоб не залишати за собою багато відміток. Тому можете пограти з дитиною в доганяли, але з умовою, що треба попадати ногами слід у слід. 

Заморожені бульбашки

Якщо на вулиці -7 і більше, сам час показати дитині нове диво – заморожені бульбашки. Вам знадобляться звичайні мильні бульбашки, куплені в магазині, або зроблені самостійно з мильного розчину. Як тільки ви на морозі видуєте кілька бульбашок, вони вмить почнуть покриватись інеєм та перетворюватись на сніжинку. Коли ж бульбашка падає на підлогу, то розбивається тисячами заморожених сніжинок. 

Пошук скарбів

В таку гру можна бавитись в будь-яку пору року, проте в залежності від віку, взимку її можна ускладнювати різноманітними завданнями, на кшталт завдань на міткість із сніжинками. Приз, наприклад, шоколадку, загорніть так, щоб вона не змокла та заховайте у снігу. Нехай діти спробують знайти свій скарб, а ви лиш підказуйте: холодно, чи тепло. 

Сніговий замок

Діти залюбки майструють замок з піску. З не меншим захватом вони це робитимуть із снігу. Краще користуватись відерком для побудови стін, щоб руки не сильно мерзли. Але не забудьте попіклуватись про запас гарячого чаю в термосі і кілька запасних сухих рукавичок. 

Малюнки на снігу

Якщо використати звичайні акварельні фарби, то ними можна малювати навіть на снігу. Підійдуть також харчові фарби, розбавлені водою. Розбризкуючи їх на снігу, вийдуть чудові малюнки. А якщо заморозити акварель з водою, то можна буде зробити кольорові статуї.

Правила для батьків

 

1.    Дошкільний навчальний заклад працює

     з 7. 00. до 19.00 год для груп середнього та старшого дошкільного віку, а з 7.00 до 17.30 для дітей раннього та молодшого дошкільного віку і першого класу.

2.    Батьки або повнолітні особи, що їх заміняють, повинні привести дитину до дошкільного закладу до 8. 00 год.

3.    Дитину з дошкільного закладу дозволяється забирати батькам. У разі необхідності забрати дитину мають право інші повнолітні особи за попередньою домовленістю з педагогами групи.

4.    Про прихід і повернення дитини додому батьки або особи, що їх замінюють, повинні повідомити працівників групи.

5.    Заходити до групової кімнати потрібно лише зі згоди вихователя і в змінному взутті.

6.    Плату за дитячий садочок необхідно вносити за місяць вперед не пізніше до 20 числа даного місяця.

7.    У разі заборгованості плати за садочок дитина може бути відрахована з ДНЗ.

8.    Діти повинні систематично відвідувати дошкільний заклад протягом навчального року, винятками є хвороба дитини і відпустка батьків або осіб, що їх замінюють.

9.    Забираючи дитину з ДНЗ, на період відпустки батьків, необхідно надати довідку з місця роботи про відпустку, квитанцію про оплату за дитячий садок і оформити заяву.

10.   Після відпустки необхідно надати довідку про стан здоров’я дитини.

11.   Якщо дитина з будь-яких причин не може прийти до садка, потрібно негайно повідомити вихователя або медсестру. При відновленні відвідування необхідно надати довідку про стан здоров’я дитини з відміткою про епідемічне оточення (якщо дитина відсутня більше чотирьох днів) і повідомити напередодні.

12.  Всі зауваження по роботі дитячого садка і побажання можна висловити педагогам груп і адміністрації дошкільного закладу.

Одяг дитини у повсякденному житті

Вимоги-рекомендації

«Одяг дитини у повсякденному житті»

(ДНЗ (ясла-садок) №9 "Пролісок")

Перш ніж вести дитину в дошкільний заклад, перевірте, чи відповідає її костюм порі року і температурі повітря. Прослідіть, щоб одяг дитини не був дуже великим і не сковував її рухів. В правильно підібраному одязі дитина вільно рухається і менше стомлюється. Зав'язки і застібки повинні бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити. Взуття повинне бути легким, теплим, точно відповідати нозі дитини, легко зніматися і взуватися. Носова хустка необхідна дитині як в приміщенні, так і на прогулянці. Зробіть на одязі зручні кишені для її зберігання.

Групове приміщення: 

Температура повітря, °С

Одяг

Допустима кількість шарів одягу в області тулуба

16 – 17

Бавовняна білизна, плаття шерстяне, шерстяні штани, трикотажна кофтинка (гольф), колготки, кімнатні тапочки

3 – 4

18 – 20

Бавовняна білизна, плаття із напівшерстяної тканини, шортики із напівшерстяної тканини, трикотажна кофтинка (гольф), колготки, кімнатні тапочки

2 – 3

21 – 22

Бавовняна білизна, плаття із тоненької бавовняної тканини з коротким рукавом, легенькі шортики, носочки (гольфики), кімнатні тапочки (босоніжки з фіксованою п’яткою)

2

23 та вище

Тоненька бавовняна білизна або без неї, легеньке платтячко без рукавів, шортики, носочки, кімнатні тапочки (босоніжки з фіксованою п’яткою)

1 – 2


Вимоги-рекомендації

«Одяг дитини на заняттях з фізичної культури»

(ДНЗ (ясла-садок) №9)

Спортивна форма (за вибором батьківського колективу групи), зручне спортивне взуття (чешки).

Вимоги-рекомендації

«Одяг дитини на заняттях з плавання»

(ДНЗ (ясла-садок) №9)

1.     Шапочка для плавання

2.     Рушник

3.     Махровий халатик

3.     Гумові шльопанці

4.     Мочалка

5.     Мило

Вимоги-рекомендації

«Одяг дитини на музичних заняттях » (ДНЗ (ясла-садок) №9)

1.     Зручне взуття

2.     Для дівчаток - спіднички

Для оформлення пільги на харчування

необхідно надати наступні документи:

Діти ЧАЕС (харчування безкоштовне)

              Ксерокопія дитячого посвідчення ЧАЕС - 2 шт. 

              Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 2 шт. 

              Ксерокопія посвідчення батьків ЧАЕС - 2 шт. 

              Ксерокопія паспорта батьків (ЧАЕС) - 2 шт. 

             Довідка форма № 3 - 2 шт. 

Діти з малозабезпечених сімей (харчування безкоштовне)

             Довідка з Управління праці та соціального захисту населення (оригінал) - 1                  шт. (поновлюється 1 раз у півроку) 

             Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт. 

             Довідка форма № 3 - 1 шт. 

Діти-сироти (опікуни) (харчування безкоштовне)

            Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт. 

            Ксерокопія рішення суду про опікунство - 1 шт. 

Діти з багатодітних сімей (троє і більше дітей віком до 18 років) (оплата за харчування 50 %)

            Ксерокопія свідоцтв про народження всіх дітей - по 1 шт. 

            Ксерокопія посвідчення багатодітної сім'ї - 1 шт. 

            Довідка форма № 3 - 1 шт. 

Для одиноких матерів пільги Законом не передбачені. 

Документи подаються при зарахуванні дитини в дитячий садок або на момент встановлення пільг.