Затишний і сонячний, незалежно від примх погоди, дошкільний навчальний заклад ( ясла- садок) № 9 «Пролісок», привітно зустрів своїх перших вихованців 18 березня 1992 року. Малята отримали щедрий подарунок : світлі й затишні, як у рідній домівці, кімнати; великі, добре оснащені зали для спортивних та музичних занять, лінгафонний та комп’ютерний класи, художню студію, чудовий басейн, зручні кабінети, просторі холи. Проектна потужність 199 місць.

 


               Особливим, цікавим та неординарним у дошкільному навчальному закладі №9 «Пролісок» є двохярусний ландшафт, що надає йому витонченості та естетичності 


Пропонуємо разом з нами поринути в історію дошкільного навчального закладу     (ясла-садок) № 9 «Пролісок».

З того часу минуло 22 роки. Для історії - не так вже й багато, а в житті в кожного із членів колективу - це вагомий відрізок часу. Щоранку малюків зустрічали доброзичливі й уважні педагоги. Перший працівник та перший завідувач ДНЗ №9 - Мелешко Вікторія Іванівна, вихователь - методист - Шипіліна Світлана Анатоліївна, вихователі - Лівшун Н.А., Осадча Н.І., Мосніцька Л.В., Штемплюк Н.В., Маращак К.А., Сімогіна Л.О., Жердєва Н.І., помічники вихователів: Клімчук Н.М., Мельнікова Т.М., Хуторянець Л.Е., кухар - Бернацка М.І., медична сестра – Марчук Л.М. Серед них - люди з великим педагогічним досвідом, які багато років присвятили себе роботі з дітьми. Дехто з повагою пішли на заслужений відпочинок, інші продовжують працювати та виховувати малечу.

Комплектація дошкільного навчального закладу матеріалами та кадровим забезпеченням розпочато у 1990році.

Вікторія Іванівна Мелешко сприяла розбудові дошкільного закладу, спільно з колективом облаштовувала територію та приміщення дошкільного закладу, започаткувала основу для його подальшого функціонування. Вона першою в місті та другою в Україні (після ДНЗ м.Сімферополя) укомплектувала дошкільний заклад лінгафонним та комп’ютерним класами.

Першим викладачем англійської мови була Кривоконь - Валентина Емануїлівна, під керівництвом якої діти вивчали англійську мову, знайомилися з традиціями та побутом англійського народу. Викладачем комп’ютерної грамоти була Воробей Галина Євгенівна .

 1993–1999 рр.в ДНЗ завідувачем працювала Затварська Любов Григорівна. Любов Григорівна відзначилась наполегливістю в роботі, була вимогливою до себе та до підлеглих, багато зусиль приділяла облаштуванню території та приміщень дошкільного закладу.

В ДНЗ №9 з 1995 року працює басейн в осінній зимовий та весняний період. Загальна площа басейну 286 м2, корисна площа 242 кв.м. В приміщенні басейну є кімнати для медичної сестри, інструктора з плавання, лаборанта. Для спуску та підйому дітей в воду із води обладнана драбина, східці якої покриті ребристою гумою. По обидві сторони басейну розміщені поручні, є дві роздягальні, обладнані апаратами для сушіння волосся дітей, шафи для одягу, а також дві душеві кімнати. Першими інструкторами з плавання були Моспан І.В., Калініна Віра Сергіївна. З 1999- 2001 рр. працювали Олійник Анатолій Васильович, Харченко Вадим Володимирович. Вони спочатку теоретично знайомили дітей, потім вчили лежати на воді, діставати іграшки з дна басейну, вчили плавати «кролем», «брасом», правильно дихати під час плавання.

 

       З самого початку створення у дошкільному закладі працює художня студія. Частина кабінету обладнана як світлиця, де зібрано предмети українського побуту, декоративного мистецтва. Першими вихователями зображувальної діяльності були Омонівська Н.О., Вергун О.А, в 1994 -1995 рр .- Весельська Тамара Євгенівна, з 1999 року - Даниленко Лілія Степанівна.


Коротка історія логопедичного пункту

З 1993 року логопедичний кабінет діяв як дві групи, які вели логопеди Коломієць Л.С. і             Каняк Г.П. З 1999 року існує тільки один логопедичний пункт, де працювала - Каняк Г.П. Пізніше у логопедичному кабінеті працювали Гук О.С. та Міхнян С.В.

З 1990 - 1999 н.р. вихователем – методистом працювала Шипіліна Світлана Анатоліївна – педагог вищої категорії, яка створила за допомогою всього колективу хорошу методичну базу. З 1999р.- вона працювала завідувачем ДНЗ.

Стиль роботи, характер, здібності і талант педагога не залишилися непоміченими в колективі. Разом з методистом - Кузьмінчук Світланою Леонтіївною, педагогом вищої категорії , відмінником народної освіти, працювали без утоми, щоб садок став найкращим і жилося малечі в ньому завжди цікаво й весело. Особливу увагу приділяли фізичному вихованню, зміцненню здоров'я дітей, вчили любити природу, рідний край. Навесні розквітали на подвір'ї дошкільного закладу проліски, конвалії, тюльпани, пишно цвіли бузок й півонії. А скільки берізок, кленів, горобини і ялинок посадили власноруч упродовж трудових років працівники закладу! Це був період творчої, плідної праці всього колективу.

З 1990- 2000 рр. ДНЗ №9 був підпорядкований ХАЕС. На підставі рішення № 20 Нетішинської міської ради народних депутатів Славутського району 18.03.1992 року, знаходиться в комунальній власності Нетішинської міської ради, згідно рішення виконавчого комітету Нетішинської міської ради № 208 від 11.07.2000р.

04.02.2003 року у ДНЗ прийшла працювати молода, ініціативна, повна сил та енергії, вихователь - методист – Самковська Людмила Георгіївна. Вона була надзвичайно активною, вимогливою в роботі. Досконало знала теорію та методику дошкільного виховання та педагогіки, багато зусиль приділяла проведенню різноманітних форм роботи з кадрами з метою підвищення фахового рівня педагогів.

 

У 2004 н.р. інструктором з плавання Кацовець А.Ф.

розроблена програма «Маленькі дельфіни»

 

Програма розрахована на трьохрічне навчання плаванню, зміст якого поступово ускладнюється відповідно до віку дітей.

Мета: ознайомити дітей з чисельними вправами,які розвивають функціональні здібності організму і координацію рухів , які зміцнюють м’язи; навчати дітей навичками плавання; виховувати інтерес до занять з плавання, заохочувати дітей займатися спортом.

Завдання :

·        познайомити з вправами у воді ( біг, ходьба , бризкання , вмивання , обливання);

·        навчити зануренню у воду із затримкою дихання , видих у воду ;

·        вчити дітей лежати на воді  ;

·        вчити ковзати по воді;

·        вчити рухів ногами кролем на грудях та на спині;

·        вчити координувати дихання з рухами ніг кролем,на грудях та на спині;

·        навчити плавати способом «кріль» за допомогою плавальної дошки.

У 2005 н.р. завідувачем була призначена Величко Лариса Василівна.

Вона - доброзичлива, активна та цілеспрямована жінка, яка багато зусиль спрямувала на покращення матеріально - технічної бази дошкільного закладу та створення належних умов для навчально-виховного процесу.

Знайомтесь!

Інструктор з фізичної культури

Бабенко Людмила Василівна

Переможець обласного конкурсу «На кращий стан фізичного виховання» у 2005 році.

Переможець конкурсу « Інструктор з фізичного виховання – 2009 »

З досвіду роботи «Оздоровчі заняття»

У своїй роботі використовувала ефективні форми та методики М.М.Єфименка, масаж , релаксації , дихальні гімнастики , впроваджує оздоровчі заняття.Головна мета , як інструктора з фізичного виховання, фізично зміцнити і розвинути організм дитини на основі поглибленої фізкультурно – оздоровчої роботи.

 

12 грудня 2008 рік

Клуб творчого педагога «Славетні жінки України»

( керівник Самковська Л.Г., учасники – вихователі , діти )

 

Усний літературно - музичний журнал про історію видатних українських жінок, їх долю, творчість та життєвий шлях. Захід супроводжувався сценками українськими піснями, танцями різних народів, читанням віршів, балад, легенд. Це було настільки відверте, цікаве та захоплююче свято ,що здавалося, ніби сам поринаєш в далеку історію українського народу.

 

Жінка! Це дійсно істота космічна.

Така ж вічна і незбагненна,як зоряне оточення нашої планети.

Скільки б ми не вдивлялися в зоряне небо,

Ми завжди відкриваємо в ньому непомічену раніше зірочку.

Так і жінка –

Скільки б ми не спілкувалися,завжди відкриваємо для себе в кожній із них усе нові й нові відчуття! 

План

1 сторінка  Вони творили історію

·                    княгиня Ольга

·                    Роксолана

2 сторінка Це голос наш,це - пісня,це – душа

·          Маруся Чурай

·          Соломія Крушельницька

3 сторінка Повернуті імена

·                   Ганна Черінь

·                   Софія Левицька

4 сторінка  Літературна спадщина

·     Леся Українка

·     Олена Теліга

5 сторінка  Вони славили Україну

·                   Олена Блавацька

·                   Галшка Гулевичівна

·                   Катерина Білокур

·                   СофіяРусова


    З вересня 2009 року

вихователем – методистом

призначено

Костюк Лілію Степанівну.

 

 

 

 

 

 

Впроваджуються такі інноваційні технології та методики:

 

·          Психолого - педагогічне проектування Т. Піроженко;

·          Елементарне музикування з дошкільниками Карла Орфа;

·          Гуманно-особистісна педагогіка В.О. Сухомлинського

·         Теорія розв’язання винахідницьких завдань Г.С.Альтшулера ;

·          Ейдетика В.Артюховича; Технологія навчання дошкільників роботи з серією картинок С.Лелюх, Т.Сидорчук;

·          Складання описових розповідей за картками-схемами А.Єфімова.

 


2007 - 2011н.р. діяла «Школа молодої сім’ї»

Керівник – Чевелюк Галина Олексіївна

Завданням «Школи молодих батьків» було превентивне навчання батьків, діти яких відвідуватимуть дошкільний заклад. На її засіданнях молоді батьки в атмосфері співдружності мали можливість отримати корисні поради та ознайомитись з сучасними методами виховання. Головними у співпраці з кожною сім’єю, Галина Олексіївна вважає, допомогти батькам зрозуміти й сприйняти сучасні гуманістичні орієнтири, які ґрунтуються на повазі до особистості дитини, турботі про її всебічний розвиток.Такий підхід перебачає сприйняття дитини як унікальної особистості, визнання її прав,ставлення до неї як до суб’єкта з власними потребами розвитку.

Гаслом Школи є вислів Оскара Уайльда:

«Кращий спосіб зробити дітей хорошими – це зробити їх щасливими».

 

Досвід роботи Галини Олексіївни - «Особистісно – орієнтований підхід в роботі з батьками» вивчений методичним кабінетом відділу освіти та впроваджується у дошкільних навчальних закладах міста. Її надбання, методичний посібник «Родинне сонце коло», посів I місце в обласній виставці педідей та інновацій та передового педагогічного досвіду у 2011році.

 

 Наші вихователі були активними учасниками міського конкурсу

«Молодий педагог» (2011 р.)

 

Молоді, енергійні та перспективні лауреати конкурсу - Котоловська К.Й., Данилюк О.В., Сороченко А.М. мали честь представити себе,свої захоплення, розв’язували проблемні ситуації, відповідали на питання з методики дошкільного виховання, виконували творче завдання «Покажи казку мімікою та жестами». Усі були нагороджені грамотами лауреатів.

2012 - 2013н.р.- завідувачем була призначена Сімончук Л.М., вихователем – методистом -  Клименко Ірина Віталіївна.

У 2012 році відбулася державна атестація вивчення діяльності дошкільного закладу.

    У 2013 році завідувачем стала Часник Альона Анатоліївна, яка розробила і затвердила статут дошкільного закладу, налагодила роботу з батьківською громадою, створила сайт, провела децентралізацію ДНЗ.


Кожен з керівників намагався зробити свій посильний внесок у покращення роботи дошкільного закладу, зміцнення його матеріальної бази, вдосконалення освітньо - виховного процесу, роботи щодо оздоровлення дітей та розвитку їх здібностей.

Сьогодні у дошкільному закладі працюють талановиті і досвідчені педагоги, які створюють для дітей такий розвивальний простір, в якому їм затишно, радісно, зручно і цікаво. Тут вони можуть розвивати власні здібності й відчувають себе потрібними, де в центрі уваги кожна особистість.

Дошкільний навчальний заклад (ясла – садок ) «Пролісок » – рідний дім не тільки для дошкільників , а й для усього великого, дружного, ініціативного колективу. Тут кожна людина на своєму місці й працює із повною самовідданістю, реалізуючи себе як особистість, самовдосконалюючись, черпаючи натхнення й сили через спілкування з дитиною.